Krepšelis

    Produktas Kaina Kiekis Suma

Krepšelio skaičiavimas

Suma 0.00
Viso 0.00
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Moterys ir muzika su Ąžuoliuku

2022 m. gruodžio 20 d., 19:00

15€ – 30€

Pirmasis smuikas virtuozė MAGDALENA GEKA tiesiai iš Paryžiaus! Pasaulio pianistė turinti lietuviškų šaknų IVETA CALITE gros MOTERŲ KOMPOZITORIŲ kūrinius. Šventų Kalėdų programa tyra ir tikra – pasitinkant Jėzaus gimimą, pasakojanti apie moterų drąsą gyventi, kurti, gimdyti vaikus, mylėti savo vyrus ir pasaulį. Marlene Dietrich dainą bei kitus kūrinius atliks legendinis berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“. Laukiame jūsų koncerte.

Claros Schumann, Maijos Einfelde, Lili Boulanger ir kitų kompozitorių kūriniai atskleidžia sudėtingą 19 amžiaus moterų gyvenimą, kai nors ir turėdamos talentą ir norą rašyti muziką, groti koncertuose, kviečiamos į didžiules pasaulio sales, moterys turėjo įveikti vyrų sukurtas tradicijas, išsikovoti laiko sau, kūrybai, galų gale turėjo pačios pradėti pasitikėti savimi kaip kūrėjomis. Tarkim, dėl vaidmenų pasiskirstymo – moterys skirtos šeimai ir motinystei, o vyrai gali atsidėti kūrybai, vyrai ilgą laiką nepripažino nei jų kompozitorių talento, nei atilkėjų-pianisčių gabumų, todėl moterų kūriniai buvo išleidžiami sutuoktinių ar brolių vardais. Tik po jų mirties buvo atkurta tikroji autorystė.

Kompozicijos smuikui ir fortepijonui yra giliai išjaustos, sukurtos nugriebus ramybės valandėlę, kai užmiega vaikai ar pajutus savo talentą ir jėgą rašyti muziką ir per ją reikšti jausmus. Latvių kompozitorės Maijos Einfelde kūryba buvo įkalinta Sovietų sąjungos seksizmo, kitų ribojimų.

Magdalēna Geka – prancūziška laisvė ir įtaigus atlikimas

Smuikininkė Magdalēna Geka dabartinėje savo karjeroje, kuri vystosi daugiausia Paryžiuje, ten, kur ji gyvena ir vis dar mokosi, užsiima įvairiapuse muzikine veikla. Muzikės kelią pradėjusi nuo 16 metų Prancūzijos sostinėje, p. Geka koncertavo daugelyje prestižinių Europos salių: „Wigmore Hall” ir „Southbank Centre” Londone; Luvro auditorijoje Paryžiuje; festivaliuose Šveicarijoje ir Suomijoje, daugelyje Latvijos miestų salių.

Smuikininkės interpretacijos buvo pastebėtos ir įvertintos tarptautiniuose konkursuose: laimėjo „Parkhouse” apdovanojimą Londone, Marschnerio konkursą Vokietijoje. M. Geka jau grojo didžiąją dalį pagrindinių koncertų smuikui su daugeliu orkestrų Latvijoje, Prancūzijoje, Ukrainoje ir Vokietijoje. Talentinga paryžietė du kartus buvo nominuota Latvijos Didžiajam muzikos apdovanojimui (Lielā Mūzikas balva): pirmą kartą 2014 m. kaip jaunoji metų atlikėja, po puikiai įvertinto jos kaip solistės debiuto su Latvijos nacionaliniu simfoniniu orkestru, antrą kartą – 2020 m. po Latvijos muzikai skirto rečitalio.

Muzikantė turi Paryžiaus nacionalinės konservatorijos smuiko ir kamerinės muzikos magistro laipsnį, taip pat Karalienės Elžbietos muzikos skyriaus Belgijoje menininko diplomą. Šiuo metu ji tęsia smuikininkės karjerą Paryžiuje bei siekia menininko diplomo nacionalinėje sostinės konservatorijoje, čia buvo atrinkta į debiutinį solistų koncertą.

Magdalēna groja Alessandro Gagliano 1734 metų gamybos smuiku, kurį jai dosniai paskolino Anima muzikos fondas, taip pat šiuolaikiniu smuiku, pagamintu Philippe Mahu.

Iveta Cālite: po trapia išore stipri siela

Ivetos Cālite muzikantės gyvenimas teka tarp Švedijos, kur ji tobulino fortepijono techniką, Vokietijos ir Latvijos. Iveta turi lietuviško kraujo – jos mama yra lietuvė. P. Calite studijavo Paryžiuje bei Švedijoje. Iveta yra atsidavusi kamerinei ir solo muzikai, surengė koncertus Šiaurės ir Baltijos šalyse, JAV, Prancūzijoje ir Vokietijoje, įrašė kūrinių su Latvijos radiju.

2021 m. pianistė su kolege smuikininke Magdalēna Geka įrašė žymiausios, dar gyvos, latvių kompozitorės Maijos Einfelde muzikos kompaktinę plokštelę Latvijos nacionalinei įrašų kompanijai SKANI. Kompaktinis diskas sulaukė didelio kritikų pripažinimo tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu – net dviejų nominacijų prestižiniame Vokietijos Opus Klassik konkurse.

Choras „Ąžuoliukas“: kur dingo visos gėlės?

Marlene Dietrich – žymi vokiečių dainininkė, rengė palaikymo koncertus kariams, kovojantiems antrajame pasauliniame kare prieš nacius. Laisvos, drąsios ir brandžios moters pavyzdys! Menininkė ne tik dainomis prisidėjo prie antikarinių manifestų, ji taip pat padėjo kariams Amerikoje gauti pilietybę, ieškojo jiems būsto. Koncerte skambės kompozitoriaus Pete Seeger kūrinys „Where have all the flowers gone?“. Ši daina priskiriama TOP 20 geriausių politinių dainų pasaulyje. Jos melodiją kompozitorius pasiskolino iš Ukrainos kazokų liaudies dainų ir vienos airių dainos. Žodžius parašė pats kompozitorius ir folkloro atlikėjas Joe Hickerson, čia apdainuojamas karo beprasmiškumas.

Dainos vokišką versiją Dietrich sudainavo koncerte Izraelyje ir buvo labai šiltai sutikta; ji buvo pirmoji atlikėja, sulaužiusi tabu viešai vartoti vokiečių kalbą Izraelyje nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Daina yra išversta į daugybę pasaulio kalbų, ją atliko įvairūs dainininkai, orkestrai, ansambliai. Šį kartą ją atliks nacionalinis pasididžiavimas choras „Ąžuoliukas“, vadovaujamas profesoriaus maestro Vytauto Miškinio, jo sukurta dainos aranžuotė.

Koncertą remia KRISTIANA IR MARMO ARC.


Atlikėjai

Magdalēna Geka, smuikas
Iveta Cālite, fortepijonas
Berniukų ir jaunuolių choras ĄŽUOLIUKAS, meno vadovas Vytautas Miškinis

Details

Date:
2022 m. gruodžio 20 d.
Time:
19:00
Cost:
15€ – 30€

Venue

Vilniaus rotušė
Didžioji g. 31
Vilnius, 01128 Lietuva
+ Google Map

Organizer

Klasikos degustacija
Phone
+37065924000
Email
vigaile@klasikosdegustacija.lt
View Organizer Website