Apie mus

Įkurtas 1959 metais, Maestro Hermano Perelšteino, šiandien neabejotinai yra vienas geriausiai žinomų vardų Lietuvos muzikos pasaulyje. Tai unikalus kelių chorų – nuo mažylių iki vyrų – ir muzikos mokyklos derinys. Derlinga terpė, kurioje subrendo ne viena dešimtis garsių šalies muzikų.

 

Tačiau „Ąžuoliuke“ berniukai gauna kur kas daugiau nei vien muzikos pagrindus. Gal todėl daugelis šio kolektyvo narių „Ąžuoliuką“ nedvejodami vadina gyvenimo mokykla ir antraisiais namais. Tai erdve, kurioje vaikas visapusiškai subręsta savarankiškam gyvenimui.

Vis dėlto „Ąžuoliuko“ gyvavimo pagrindas yra dainavimas ir muzika. Šiandien „Ąžuoliukas“ – tai aštuoni atskiri chorai, kuriuose dainuoja keli šimtai vaikų, paauglių ir vyrų. Dabar jau nieko nebestebina, kai tėvas ir sūnus kartu važiuoja į repeticijas, kartu stovi scenoje. Skirtingų kartų atstovai, kuriuos vienija jokiais žodžiais neapsakoma bendra būsena. Jie abu – „ąžuoliukai“. Ir jiems vienodai sudėtinga bus paaiškinti pašaliečiui, kas telpa į šią sąvoką. Nes būti „ąžuoliuku“ – tai kur kas daugiau negu repeticijos ir koncertai, solfedžio, instrumento, muzikos literatūros pamokos ir egzaminai. „Ąžuoliukas“ jau seniai peržengė tradicinius muzikinio lavinimo rėmus, tapdamas savotiška asmenybės kalve, paliekančia žymę kiekvienam, kuriam teko bent kiek ilgėliau pabūti šiame kolektyve.

Per 61 metus susikaupusių muzikinės veiklos faktų nepaprastai daug. Kolektyvas žinomas toli už Lietuvos ribų. Tūkstančiai pasirodymų, šimtai koncertų salių, dešimtys pasaulio valstybių. Tūkstančiai įvairių kūrinių, atliktų su keliolika orkestrų, diriguojant žymiems Lietuvos ir užsienio dirigentams. „Ąžuoliukas“ dalyvavo kone visų įmanomų žanrų muzikiniuose renginiuose. Dabar kompozitoriai chorui dedikuoja savo kūrinius.

Šiandien „Ąžuoliukas“ išaugo į galingą medį, kuris per visą istoriją glaudė kelis tūkstančius berniukų.