Krepšelis

    Produktas Kaina Kiekis Suma

Krepšelio skaičiavimas

Suma 0.00
Viso 0.00
Loading Events

« All Events

Laiko ir tiesos triumfas | „Ąžuoliukui“ – 65

spalio 6 d., 16:00

12€ – 21€

Kai iškilus chorvedys ir pedagogas Hermanas Perelšteinas 1959 metų rudenį įkūrė Vilniaus automatinės telefonų stoties klubo berniukų chorą (taip pirmuosius penkerius metus vadinosi „Ąžuoliukas“), jis pratęsė ne mažiau kaip 800 metų Europoje gyvuojančią berniukų dainavimo tradiciją. Tačiau Lietuvoje „Ąžuoliukas“ tapo išskirtiniu reiškiniu – kolektyvu, kurio pavyzdžiu šalyje steigėsi kiti berniukų chorai ir kuris ilgainiui išgarsėjo toli už Lietuvos ribų. Į pirmąsias užsienio gastroles išvykęs 1969 metais, vėliau „Ąžuoliukas“ koncertavo daugelyje Europos šalių, Japonijoje, JAV ir Kanadoje. Choras dainuoja įvairiausių epochų ir žanrų muziką – nuo renesanso motetų ir baroko oratorijų iki šiuolaikinių opusų ir džiazo. Vien stambios formos kūrinių „Ąžuoliukas“ yra atlikęs apie 80.

2024-2025 metų sezonas „Ąžuoliukui“ – jubiliejinis! 65 metų sukauptos istorijos, muzikos ir prisiminimų, kurie išliks kultūros bendruomenės atmintyje dar ilgai.

Jubiliejiniai metai beveik visuomet būna paženklinti stambios formos vokalinio kūrinio su orkestru atlikimu. Šiemet – ne išimtis. Spalio 6-ąją, sekmadienį, berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“ kartu su Lietuvos nacionalinės filharmonijos kameriniu ansambliu „Musica humana“ atliks G. F. Händelio oratoriją „The Triumph of Time and Truth“ („Laiko ir tiesos triumfas“) mišriam chorui, solistams ir orkestrui. Oratoriją sudaro trys veiksmai. Panašiai kaip ir operose, kūrinyje veikia personažai, kurių vaidmuo šioje oratorijoje yra simbolinis. Kūrinio moto slypi pirmojo choro tekste: „Laikas yra aukščiausias, laikas yra galinga jėga, kurį dievins išmintingiausi mirtingieji“. Solistai kūrinyje atlieka vaidmenis – Gunta Gelgotė (Sopranas I) – Grožis, Ieva Gaidamavičiūtė-Barkauskė (Sopranas II) – Apgaulė, Vaidas Bartušas (Altas) – Advokatas, Mindaugas Jankauskas (Tenoras) – Malonumas, Genadijus Bergorulko (Bosas) – Laikas. Choras komentuoja solistų apdainuojamas gyvenimo tiesas. Kūrinio trukmė – virš dviejų valandų. Jį sudaro 56 muzikinės dalys – uvertiūra, arijos, rečitatyvai, chorai (dėl didelės trijų veiksmų kūrinio apimties, kai kurios dalys bus praleistos). Tai bene paskutinis muzikos genijaus kūrinys, apdainuojantys dvi svarbiausias bei neišvengiamas gyvenimo tėkmės paradigmas – laiką ir tiesą.

Dviejų dalių koncertas su pertrauka.


Georg Friedrich Händel
„The Triumph of Time and Truth“ („Laiko ir tiesos triumfas“), HWV 71

Atlikėjai
Berniukų ir jaunuolių choras ĄŽUOLIUKAS
Meno vadovas ir vyr. dirigentas VYTAUTAS MIŠKINIS
Chormeisteriai: Neringa Sidaugaitė, Romas Skapas, Gitana Trimirkaitė, Gabrielius Gaidamavičius.
Kamerinis ansamblis „Musica Humana
(meno vadovas ir dirigentas Robertas Beinaris)

Solistai:
Gunta Gelgotė (Sopranas I)
Ieva Gaidamavičiūtė-Barkauskė (Sopranas II)
Vaidas Bartušas (Altas)
Mindaugas Jankauskas (Tenoras)
Genadijus Bergorulko (Bosas)

Dirigentas
VYTAUTAS MIŠKINIS

Organizers

Lietuvos nacionalinė filharmonija
Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokykla
VšĮ Berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“

Venue

Lietuvos nacionalinė filharmonija
Aušros Vartų g. 5
Vilnius, 01304 Lietuva
+ Google Map
Phone
(8 5) 266 52 10
View Venue Website