Krepšelis

    Produktas Kaina Kiekis Suma

Krepšelio skaičiavimas

Suma 0.00
Viso 0.00
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Koncertas „Laisvės nuo sovietų okupacijos diena“

2023 m. rugpjūčio 31 d., 19:00

Lygiai prieš 30 metų, 1993 metų rugpjūčio 31 dieną, 23 valandą 46 minutės per Lietuvos valstybės sieną Baltarusijos link išvyko paskutinis karinis ešelonas su sovietinės kariuomenės daliniais. Iš viso Lietuvos okupacija truko 53 metus, 9 mėnesius ir 17 dienų.
Po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo jau užaugo karta, kuri apie Laisvės atgavimo laikotarpį ir Baltijos kelią žino tik iš pasakojimų.
Programoje skambės kūriniai apie tą epochų susidūrimo laikotarpį, kada muzika beldėsi į kiekvieno sielą su kvietimu apsispręsti – „gana vaikščioti patamsiais – eik į šviesą!“. Mums gera šiandien apie tai kalbėti, kai žinome jog išsipildė mūsų tėvų svajonės ir nugalėjo Šviesa!
Berniukų ir jaunuolių choras „ĄŽUOLIUKAS“ – įkurtas 1959 metais, Maestro Hermano Perelšteino, šiandien neabejotinai yra vienas geriausiai žinomų vardų Lietuvos muzikos pasaulyje. Per daugelį metų susikaupusių muzikinės veiklos faktų nepaprastai daug. Kolektyvas žinomas toli už Lietuvos ribų. Tūkstančiai pasirodymų, šimtai koncertų salių, dešimtys pasaulio valstybių. Tūkstančiai įvairių kūrinių, atliktų su keliolika orkestrų, diriguojant žymiems Lietuvos ir užsienio dirigentams. „Ąžuoliukas“ dalyvavo kone visų įmanomų žanrų muzikiniuose renginiuose, o kompozitoriai kai kuriuos savo kūrinius rašo būtent šiam chorui.
VRM Policijos departamento reprezentacinis pučiamųjų orkestras – veiklos istoriją skaičiuoja nuo 1935 metų, kada Kaune Policijos departamente prie Vidaus reikalų ministerijos, buvo įkurtas profesionalus pučiamųjų instrumentų orkestras. Kaip policijos ir vidaus reikalų sistemos dalis, orkestras pergyveno daugelį politinės kaitos valstybės peripetijų. Išgyveno dvi okupacijas, jis gyvavo iki 1944 m. birželio mėn. kada į Lietuvą grįžo sovietų kariuomenė ir valdžia. 1989 m. tautinio pakilimo epochoje, muzikos kolektyvas buvo atkurtas. 1991 m. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, jis vėl tęsia savo veiklą kaip Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Reprezentacinis pučiamųjų orkestras. Kasmet kolektyvas paruošia ne mažiau kaip penkias naujas menines programas, surengia per šimtą jų atlikimų, bendradarbiauja su kviestiniais solistais (vokalistais ir instrumentalistais) bei kitais meniniais kolektyvais.

Organizatorius Vilniaus Rotušė

Mecenatas Vilniaus savivaldybė

Informaciniai partneriai:
JCDecaux
Laisvės TV
Znad Wilii
Rėmėjai ir partneriai:
Lietuvos kariuomenė
Jaga LT
Vilniaus apšvietimas
Karcher
mineralinis vanduo Akvilė
viešbutis St. Palace
Apsaugos komanda


Atlikėjai:
VRM Policijos departamento reprezentacinis pučiamųjų orkestras (meno vadovas Eimantas Anskaitis)
Berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“ (meno vadovas Vytautas Miškinis)
Diriguoja Eimantas Anskaitis ir Vytautas Miškinis

Details

Date:
2023 m. rugpjūčio 31 d.
Time:
19:00

Venue

Vilniaus rotušės aikštė
Didžioji g. 31
Vilnius, Lietuva
+ Google Map

Organizer

Vilniaus rotušė
Phone
+37052618007
Email
info@vilniausrotuse.lt
View Organizer Website