Ąžuoliukas

Vasaros stovyklos – neatsiejama „Ąžuoliuko“ gyvenimo dalis. Jos buvo pradėtos organizuoti vos įkūrus chorą: pirmoji stovykla vyko 1960 metais Grigiškėse. Nuo 1961-ųjų „ąžuoliukų“ vasaros sostine tapo Šventoji, kur stovyklos buvo rengiamos beveik keturis dešimtmečius, nuo 1998 metų - vaizdingose apylinkėse prie Sartų ežero, šalia Dusetų. 2000 metais stovykla vyko Perlojoje, o nuo 2001 metų iki 2007-ųjų „ąžuoliukai“ stovyklauja Toliejose, Molėtų rajone.
 
Praėjusiais metais choras išbandė naują stovyklavietę prie Bebrusų ežero, taip pat Molėtų rajone. Galima įžvelgti tendenciją, kad "ąžuoliukai" ir "ąžuolai" pamėgo Molėtų kraštą.
 
Stovykloje vadovais dirba vyresnieji choro dainininkai. Be kasdieninių repeticijų čia vyksta ir meniniai bei sporto renginiai. Varžybos, žygiai vysto jaunuolius fiziškai, meniniai pasirodymai lavina vaizduotę ir kūrybingumą.
 
Berniukų ir paauglių auklėjimui labai svarbi stovyklose įdiegta „savivalda“: jaunesniesiems dainininkams vadovauja vyresnieji „ąžuoliukai“, o šiems, savo ruožtu – mokytojai.

„Ąžuoliuko“ mokytojai ne be pagrindo kartoja: stovykloje buvusieji vaikai rugsėjo pirmąją į repeticiją susirenka kaip komanda, kurią sieja kartu išgyventos emocijos ir patirtis, o nestovyklavusius dainininkus tenka iš naujo „įskiepyti“ į kolektyvą.